Informace po pochodu :

Tento víkend proběhl již 8. ročník pochodu i za moc nepříznvého počasí se ho zůčastnilo krásné číslo startujících, vystartovalo vás 241 celkem. Poděkování patří vám všem startujícím že jste přišli na pochod, vážíme si vaši účasti.  Nejdříve  poděkuji sponzorům kteří nám přispěli bud finančně nebo věcné za jejich ochotu.

Město Trhové Sviny, Jihostroj Velešín a.s, GPN – strojírna  Trhové Sviny, Jednota TERNO Trhové Sviny, Michaela Šímová – salón Mladé,  Stavitelství Beneš s.r.o. Trhové Sviny ,  Miroslav Steinbauer – soukromý zemědělec, Pan tajemník Trhové Sviny  Ing.František Kolář,  Řeznictví Blažek – Borek pomazánka škvarková, Michaela Šímová – koláčky, slané pečivo, Cukrárna Jana Čížková – zákusky.  Děkujeme sponzorům a vážíme si vaší pomoci při sportovní akci.

Na trasu 110 km v pátek 22.4.2022  startovalo 24 pochodujících či běžců ve 22:00 hodin od Kulturního domu,  do cíle jich došlo 16 co je pěkné číslo. Většinou naměřili 115 km ale každý uváděl trochu jinou vzdálenost, za mne je to 110 km. První v cíli byli dva běžci Gabriela Švaříčková  1974 České Budějovice a Martin Hrubý 1973 Český Krumlov za krásných 16 hodin došli na cíl gratulujeme, tady oceňujeme jen první místo žena, muž.

Na trasu 54 km v sobotu 23.4.2022 startovalo 217 pochodujících či běžců mezi 6:00 – 9:00 kteří startovali ze Žižkova  náměstí od kašny. Do cíle jich nedošlo 22 to není špatné číslo, je vidět že jste všichni dobří. Tady neoceňujeme vítěze ale nejstaršího , nejmladšího účastníka. Mezi ženami byla opět naše pravidelná pochodující, teda všech  8. ročníků účastí paní Marta Sokolíková 1961 Trhové Sviny čas 11 h:12minut a za pány pan ing.Miroslav Kolár 1941 Praha čas 13 h:44minut , který s námi šel 1. ročník 2015 55 km, říkal že si to nadělil k jeho 80 to je krásný dárek, hlavně zdravý,  gratulujeme a hlavně přejeme pevné zdraví do dalších let a moc rádi vás zase za rok uvidíme mezi námi nejen na startu ale i v cíli jako letos. Jako nejmladší žena  byla slečna  Dominika Filisteinová 2008 Trhové Sviny čas 14 h:15minut a mezi muži  malej klučík  teprve 10 let  Matěj Brůha 2012 Ledenice čas 14 h:29minut  gratulujeme že jste to tak krásně došli do cíle , za rok vás také opět rádi uvidíme mezi námi.

Tak celkem letos se zůčastnilo  pochodu 241 startujících a nedošlo do cíle 30 . Těší nás že se rádi k nám vracíte do Trhových Svinů  už i zdaleka nejen naše okolí ale pomalu z celé republiky na pochod TRHOVOSVINENSKÉ PADESÁTKY.  V týdnu připravím kdo nám všechno pomáhal při pochodu na občerstveních a podílel se s námi aby se to dalo vůbec uskutečnit, všichni si zaslouží aspoň poděkovat.  Kdo se chcete s námi podělit o foto  z pochodu tak vám ho rádi zveřejníme , zaslat na email :  lubomar@seznam.cz  přiložit autora , prosím nic neupravovat ať se také zasmějeme. 

Trochu mne mrzí že nečtete interiář, pokyny když mne někdo volá z Kamenného Újezdu kam trasa 54 km  vůbec nevedla že bloudí, nebylo vás málo neví kudy kam, kam až došel  je zarážející. V Plávnici to bylo jasné vpravo na Plav z kopce dolů , proč se nespletl dálkař který šel do Kamenného Újezdu nešel opačně po trase 54 km, mohl to mít kratší  šli tam po tmě ne za světla ani jeden nebloudil na tomto místě .  Nenapadlo mne že tam  stavba dálnice  v tomto  počasí co panuje  nákladní auta zajezdí blátem a bude méně vidět značení, měl jsem dát cedulku , papír za cestu směr trasy. Dále V Borovanech bloudění  tam to bylo jasné pořád červená turistická jak na  náměstí nebo z náměstí jen přes den přes zámek kde značka není ale vše bylo v pokynech,  Náměstí Hotel ALF nenašli občerstvení, přitom jste byli na rohu u něho. Pro příště trochu nastudovat mapu prosím.  Bylo více asfaltu já ho sám nemám rád ale když mne jasně někdo někam nepustí tak vás tam vést nemůžu, přes 200 lidí je už hodně, dám příklad Komářice – Pašinovice chtěl jsem se vyhnout Komářicím po asfaltu, frekventované cestě ale  jít kolem rybníků mimo silnici krásnou pěšinou, přírodou  do Pašinovic ale majitel pozemků,  vlastník větší výměry   mne tudy nedovolil vás vést tak jsem musel uposlechnout a vést vás po turistické značce po silnici , musíme se řídit povolením ke sportovní akci a pak je to na domluvě s vlastníkem kde už za ta leta vím jak to chodí. Nebojte příští rok  půjdem Novohradské hory, kolem vodopádu bude snad měkšší trať.

Jirka

Konečně dnes 2.5.2022  jsem se dostal poděkovat všem kdo nám pomáhal při pochodu :

Na startu Marušce Markové která nám pořídila plno fotek které teď s Lubošem připravují na stránky, budou co nejdřív , při startu Libušce Hamadejové, Terezce Špilauerové a z řady pochodujících kdo mne pomohl rozdat startovní listiny, na občerstvení trasa 54 km  Hospůdka Na návsi Vidov pan Bc.Pavel Vebr za polévky a obsluze Eva Švamberková, Miroslav Steinbauer. Tereza Špilauerová,  občerstvení trasa 110 km Hospůdka Dolní Stropnice pan Petr Hort příprava chlebů , obsluze Jarmila Turková za otevření v sobotu od 9: 00 hodin pro trasu 54 km. Panu starostovi Lipí  ing.Jiří Krčmář že nám umožnil občerstvení v Kališti u Lipí na autobusové zastávce obsluze Roman Pytelka ten to měl hodně těžké ráno od 3:00 – 8:30 v dešti , zimě venku . Restaurace V Podskalí  paní Veronika Vlasáková za polévky obsluze Patrik Faktor, Lišovská PIZZA pan Daniel Šmejkal za polévky obsluze Dana Haláčková, Hotelu ALF paní Vladislava  Weisfeitová za libovolnej nápoj obsluze Andrejka a Robert Kossiovi, Rodině Candrů  za pokračování občerstvení pro trasu 110 km od 24:00 – 4:00 hodin u nich doma ,v cíli panu Jiřímu Čajanovi že nám připravil sál a ve všem byl nápomocen, paní Zdeňka Vretosová s rodinou za klobásy a pěkné postarání na sále o všechny, našim pomocnicím Libuška Hamadejová, Terezka Klímová, Terezka Špilauerová, Maruška Marková . Paní cukrářce Jana Čížková výborné zákusky  sladká tečka na závěr, Domečku keranické dílně za medaile kdo se hlásil včas ji dostal pro ostatní kdo došel jsou ve výrobě budou během měsíce u mne připravené k vyzvednutí, vše bude na domluvě nebo za rok na pochodu. Paní Mgr, Hance Halešové za pomoc s přípravou článků do Trhovosvinenských lisů, paní Simonce Rolínkové za provedení účetnictví pochodu. Kamarád Ladislav Hruška zapůjčení pivních setu a byl v pohotovosti kdyby bylo v nouzi potřeba , Zdeňka Hrušková za propagaci ve Velešíně a nakonec kolegovi Lubošovi Markovi za přípravu na start, cíl, výsledky, foto  a péče o naše stránky pochodu. Snad jsem na nikoho nezapoměl  pokud ano hned se ozvěte , rád to napravím. Všem děkuji za pomoc a ochotu díky vám všem jsem to zvládnul.

Budeme se na vás opět těšit v roce 2023 poslední dubnový víkend 28.4.- 30.4.2023 dáme si Novohradské hory něco lehce přes 50 km a něco okolo 105 km. Na přání stovkařů přidat dalších 10 km teda na 120 km si musím projít hlavou jestli to má význam. Budou kopce tak myslím že okolo 105 km bude stačit.  Jirka  

Jedna odpověď na “Informace po pochodu :”

  1. Jirko, Luboši a celý organizační týme. Musím před Vámi smeknout. Akce takového rozsahu vyžaduje neskutečné úsilí. Jsem moc rád, že i v naší oblasti vznikl takto tradiční pochod. I když jsem letos nedokončil, moc se těším na příští rok do Novohradek. Nemám kontakty na spolupochodující, tak alespoň tady děkuji za příjemnou společnost. Za rok ahoj a díky všem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code